sizce başlangış için turizm ????

Rusya-Türkiye hattında Turizm, yapılması gerekenler, sorunlar ve çözümleri.
Kullanıcı avatarı
ceviz
Yeni Üye
Yeni Üye

sizce başlangış için turizm ????

Mesajgönderen ceviz » 27 Eyl 2008, 00:48

Öncelikle selamlar ve saygılar.
2 ay boyunca forumu takip ettikten sonra üye oldum . Gerçekten çok hoş bilgiler var burda.

Ben bi hafta sonra öğrenci olarak gelicem Rusya ya .
Şunu sormak istiyorum: Orda turizm ile ilgilenmek gibi bi niyetim var okulun yanı sıra. Belki bi acentanın yanında. Acaba sizce doğru bi seçimmi yani ilerisi için ii bi başlangıç olabilirmi ? Nasıl başlamalıyım ?
Bu iş nasıl yapılır ? Bide hangi şehirler daha canlıdır acaba turiz yönünden.

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler abiler ve ablalar ..Ama cevap verin lütfeeeennn

Kullanıcı avatarı
efendy79
Moderatör
Moderatör

Re: sizce başlangış için turizm ????

Mesajgönderen efendy79 » 27 Eyl 2008, 11:41

Ceviz kardesim... Cevap alma konusunda hic bir endisen olmasin burada herkez sorulan sorulara bildigi kadar cevap veriyor.Konu hakkinda bilgisi olmayanda polemik yaratmamak icin susmayi tercih ediyor.Simdi cevaba gelince.

Oncelikle calisarak burada gecinmeyi planlamissin bu iyi bir baslangic.Ruslar turkiyede tatil icin yanip tutusuyorlar ve genelde sezon sonlari veya baslari gidiyorlar daha ucuz oldugu icin.Genelde antalya alanya ve kemer tarafina gidiyorlar. Turkiyeye moskovaya uzak sehirlerden turkiyeye tatil icin moskova aktarmali tataile gidenler bile var.Benim bu konu hakkinda bildigim bu kadar...
Знаешь ли ты любовь рыб, они не могут дотронуться до др друга, а всегда чуствуют любовь в своих сердцах. И я щас не могу дотронуться до тебя, потому что ты всегда в сердце моём.

Guce karsi gelemeyen adelet,Acizdir.

Kullanıcı avatarı
ceviz
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen ceviz » 27 Eyl 2008, 22:06

peki abi rusyada şehir olarak nereler daha canlı turiz açısından yani nerde turizm acentaları daha faal acaba? Ben Nalchik e gelcem şehir olarak ama değiştirme ihtimalim war yani şehir seçimimde etkili olcak bu konu .Moskova nın çok pahalı olduğunu defalarca okudum forumda o yüzden biraz daha yardım lütfeen.
cewap için teşekkürler. saygılar...

Kullanıcı avatarı
onurerozan
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen onurerozan » 29 Eyl 2008, 13:09

merhaba. bende moskova da bi turrizm acentesinde calisiyorum su siralar bi personel temin edebiliriz hakkinda bana informasyon verebilirsen gorusebiliriz.

mir
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen mir » 04 Kas 2008, 14:38

merhaba bende orada bir tur operatöründe çalışma koşullarının nasıl olduğunu öğrenmek istiyorum ve buradan oraya çalışma düşüncesiyle gelmeyi düşünürsek çalışma izni yada benzeri şeyleri nasıl halledebilirz.Örneğin alanında lisans mezunu, rus pazarında incoming acenta deneyimli ve rusça bilgisi güncel iletişim kuracak kadar olan biri orada ne koşullarda işi alınır.bilgilendirmeiniz için teşekkürler...

Serdar06
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Serdar06 » 14 Ara 2010, 22:51

herkese merhaba bende bi tur agentesinde calismak istiyorum, iyi derecede rusca biliyorum ve moskovada yasiyorum, bilgisi olan varsa yardimci olabilirseniz sevinirim, simdiden tesekkurler

Kullanıcı avatarı
yunusemre
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen yunusemre » 15 Ara 2010, 11:57

Arkadaşlar sağlam Rus firmaları vatandaş olmayanlara genelde sıcak bakmıyor.Bu tür işlerde Rus firmalarında iş bulma şansınızın olabilmesi için yüksek tahsilli,Rusçayı mükemmel bilmeniz ve en azından çalışma izninizin olması gereklidir.Bunun dışında Türk firmalarında ya da Türk-Rus ya da başka ortaklı firmalarda da bulabilirsiniz iş.Ancak Rusların ilgi gostermediği ve çalışmak istemedikleri iş alanlarında iş bulma şansınız yüksektir ama bu alanlarda da sizler çalışmayabilirsiniz.Ulaşım sektoru şoforlük gibi ve hammallık gerektiren işler kısaca...

Yine arkadaşlar çok iyi ozellikleriniz yoksa dilme bilme ve iyi meslek sahibi gibi ve en onemlisi tanıdığınız birileri falan yoksa kimse iş vermeye pek yanaşmaz samimi konuşmak gerekirse.Ben boyle dedim diye ümidinizide kesmeyiniz.Gerçekler boyle maalesef.Saygılar.
Maraş harbine katılan bir Fransız Tabip yarbayın bir Türk gazeteciye 1939'da söyledikleri,

Topunuz tüfeğiniz yoktu. Fakat derme çatma kuvvetlerden teşkil ettiğiniz kıtalar ve şehrin ahalisi, dünyanın en muntazam silahlı ve galip ordusuna, bize karşı koydular. Kolsuz yaralıların, silahlarının namlularını dişleri ile sıktıklarını, kadınlarınızın omuzlarında cephane taşıdıklarını gördüm.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir