Rus arkadaşıma davet mektubu

Rusya-Türkiye hattında Turizm, yapılması gerekenler, sorunlar ve çözümleri.
rimedhilas
Yeni Üye
Yeni Üye

Rus arkadaşıma davet mektubu

Mesajgönderen rimedhilas » 06 Eki 2010, 22:45

Arkadaşlar. Moskova'dan kız arkadaşım İstanbul'a gelecek. Önceden hep otel rezervasyonları ile geliyordu. Şimdi yanımda kalacak. Havaalında bazen sorun çıkardıklarını ve geri gönderdilerini duydum. Sorun çıkmaması için davet mektubu yollamak istiyorum. Bunun nasıl olduğu konusunda yardım istiyorum

Kullanıcı avatarı
yunusemre
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Re: Rus arkadaşıma davet mektubu

Mesajgönderen yunusemre » 07 Eki 2010, 10:24

Dostum davet hususunda bilgim yok ama arkadaşın normal turistik vizesiyle gelebilir ve Türkiye'de sanırım 2 ay süre bulunma hakkı olabiliyor.Sende kalabilir sorun olmaz ama ülkeye girişte üzerinde bir miktar doviz olursa daha iyi olur.
Maraş harbine katılan bir Fransız Tabip yarbayın bir Türk gazeteciye 1939'da söyledikleri,

Topunuz tüfeğiniz yoktu. Fakat derme çatma kuvvetlerden teşkil ettiğiniz kıtalar ve şehrin ahalisi, dünyanın en muntazam silahlı ve galip ordusuna, bize karşı koydular. Kolsuz yaralıların, silahlarının namlularını dişleri ile sıktıklarını, kadınlarınızın omuzlarında cephane taşıdıklarını gördüm.

Kullanıcı avatarı
efendy79
Moderatör
Moderatör

Re: Rus arkadaşıma davet mektubu

Mesajgönderen efendy79 » 08 Eki 2010, 01:28

Geri gonderdilleri kisiler icin soyle saylelyim... bir facecontrol var... yani gelen kisinin yuzune bakarak anliyorlar ve bence %95 tutduruyorlar... fuhush icin ulkeye giren kisileri sokmamaya calisiyorlar yani... biliyorum adil degil ama boyle isliyor sistem.... ulkemizde bu tarz konularda adil olan bir kac seye ornek verebilirmiyizki?
Знаешь ли ты любовь рыб, они не могут дотронуться до др друга, а всегда чуствуют любовь в своих сердцах. И я щас не могу дотронуться до тебя, потому что ты всегда в сердце моём.

Guce karsi gelemeyen adelet,Acizdir.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir