sinema

Rusya'da kültür&sanat, sergiler, konserler ve aktiviteler
Kullanıcı avatarı
tarçın
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen tarçın » 20 Şub 2006, 20:20

Tim Burton'dan Ölü Gelin
Tim Burton's Corpse Bride
Resim
Tür:Animasyon / Fantastik / Müzikal / 3D
Yönetmen:Tim Burton , Mike Johnson
Senaryo:Pamela Pettler , Caroline Thompson
Görüntü Yönetmeni:Pete Kozachik
Müzik:Danny Elfman
Yapım:2005, İngiltere , 76 dk.
Seslendirenler:Emily Watson (Victoria) , Helena Bonham Carter (Ceset Gelin) , Johnny Depp (Victor) , Albert Finney , Richard E. Grant , Christopher Lee , Joanna Lumley

19. yüzyılın sıkıcı Viktorya çağında, Avrupa... Victor adlı genç bir adam, yanlışlık eseri, bir iskeletin parmağındaki yüzüğü takıp sonra da şakayı biraz fazla ileri götürünce, bir cesetle evlenmiş olur.

Victor yeraltındaki hayatı keşfettiğinde buranın, kendi kasvetli yaşamına göre ne kadar renkli ve eğlenceli olduğunu görür. Oysa yukarıda, onu gerçek karısı, Victoria beklemektedir. Genç adam, zor bir karara doğru adım adım yaklaşırken, hem hayat hem de kendisi hakkında bir kaç şey öğrenmek zorunda kalacaktır.

Bir Rus halk masalından yola çıkarak yarattıkları bu çılgın animasyonla Tim Burton ve Mike Johnson, Noel Gecesi Kabusu gibi, hafızalardan uzun süre çıkmayacak bir esere imza atıyorlar. Johnny Depp'in Victor'a hem fiziğini hem de sesini ödünç verdiğini, meraklısına not düşelim.

alıntı beyazperde

Kullanıcı avatarı
tarçın
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen tarçın » 20 Şub 2006, 20:48

bu arada konu Rus halk masalından uyarlamaymış, bu masalı bilen ya da duyan var mı acaba merak ettim doğrusu?

Kullanıcı avatarı
tarçın
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen tarçın » 22 Şub 2006, 02:00

Sonunda filmi izledim ve çok beğendim :D Daha önce filmin yapım aşamalarını izlemiştim, hayran kalmıştım. Tüm karakterlerin tek tek kuklalarının yapılışı, çekimler inanılmaz bir sabır ve sanat işi. Çizgifilm deyip geçmemek gerek cidden çok güzel bir eser olmuş... Johnny Depp'i Victor karakterinde birebir hissediyor insan :) Hem sesi, hem fiziği benzemiş hatta mimikleri, yürüyüşü hal ve tavırları bile.... Süper bir iş çıkarmışlar :P

Kullanıcı avatarı
S_T_A_L_I_N
RADYO.RUSYADAYIZ.biz
RADYO.RUSYADAYIZ.biz
İletişim:

Mesajgönderen S_T_A_L_I_N » 24 Şub 2006, 11:45

"Yeni Dünya"
Amerika'nın yeniden keşfi

Resim

Bugüne dek sadece üç uzun metrajlı film çekmesine rağmen, adını efsanevi yönetmenler arasına yazdıran Terrence Malick, yeni filmi "Yeni Dünya: Amerika'nın Keşfi"nde 17. yüzyılı başlarına gidiyor ve Amerika'nın kuruluş öyküsünü, hiç anlatılmayan bir yanıyla beyazperdeye taşıyor. Amerika'yı yeniden keşfetmek isteyenler bu filmi kaçırmasın...
Resim
Yeni Dünya: Amerika'nın Keşfi" ("The New World") 1607'de Jamestown kasabasının kuruluşu sırasında İngilizler ile Kızılderililerin karşılaşması döneminde geçen bir epik drama. John Smith ve Pocahontas efsanesinden esinlenen efsanevi yönetmen Terrence Malick bu klasik hikâyeyi aşk, kayıp ve keşfin derin bir incelemesine, bir zamanlarki Amerika'nın kutlamasına ve sonradan alacağı hâlin bir ağıtına dönüştürmüş. Büyük bir yerli medeniyetin yaşadığı, dramatik ve tarihi açıdan zengin bu bakir cennet bahçesi fonunda, Malick, iki güçlü iradeli karakterin dramatik hikâyesini anlatıyor: Tutkulu ve asil bir genç Kızılderili kadın ile hırslı bir paralı askerin, toplumsal görevlerin yadsınamaz gereklilikleriyle yüreğin kaçışı mümkün olmayan istekleri arasında sıkışıp kalan iki insanın hikâyesini.

Kullanıcı avatarı
tarçın
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen tarçın » 25 Şub 2006, 02:33

Bugün ne seyrettim:
Testere 2
Saw 2
Resim
7.5/10
Tür:Gerilim / Korku
Yönetmen:Darren Lynn Bousman
Senaryo:Darren Lynn Bousman , Leigh Whannell
Görüntü Yönetmeni:David A. Armstrong
Yapım:2005, ABD , 93 dk.
Oyuncular:Tobin Bell (John) , Tim Burd (Obi) , Franky G , Erik Knudsen , Dina Meyer (Kerry) , Beverley Mitchell , Glenn Plummer , Shawnee Smith (Amanda) , Emmanuelle Vaugier , Donnie Wahlberg

Korkunç ve dahiyane planları ile kurbanlarına hayatın değerini anlatmaya çalışan seri katil Jigsaw bir yıl sonra geri döndü. Yeni kurbanlar ve oyunlarla akıl almaz vahşetine devam ediyor.

Kurbanları, yine, hayatlarının kıymetini anlayacak ve tutsaklıklarından kurtulmak için ipuçlarını birleştireceklerdir. Tehdit altında geçen saatlerin yeni konuğu dedektif Eric Mathews’dur. Katili yakalamak gibi zor bir işi beceren dedektif bunun sadece oyunun parçası olduğunu anlayınca kendini vahşetin içinde bulur.

beyazperde

Gerilim-korku türünü sevenler ve kan görmeye alışık olanlar seyredebilir. İlk filmini de beğenmiştim. Bu da güzel başladı güzel ve süprizli bitti... Henüz seyretmemiş olanlar için ayrıntıya girmiyorum :)

BOZKURT
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
İletişim:

Mesajgönderen BOZKURT » 25 Şub 2006, 04:41

severim boyle filmleri.
1. bolumunu seyretmek gerekio bunu anlamak icin? birinin namini duydum ama kismet olmadi seyretmek.
Bu DaGLar BiZiMDiR FeRMaN GeReKMeZ;
TÜRKÜN oLDuGu YeRe çakallar GİREMEZ!!!®

Kullanıcı avatarı
tarçın
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen tarçın » 25 Şub 2006, 16:27

Mutlaka seyret derim madem beğeniyorsun bu tarz filmleri... O zaman The Bone Collector seyretmediysen onu da tavsiye ederim. Çok iyi bir seri katil filmi...

Kullanıcı avatarı
tarçın
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen tarçın » 26 Şub 2006, 03:01

tarçın yazdı:Yanılmıyorsam eğer gerçek bir olaydan esinlenilerek yapılmış bir film. 1 haftadır dvdsi dolapta durduğu halde elim bir türlü gidip seyredemedim. Açıkçası Spielberg en beğendiğim yönetmenlerdendir ancak bu filmde tarzını biraz değiştirmiş diye düşünüyorum ve ne bulacağımı merak ediyorum, sadece izleyebilmek için doğru zamanı beklemem gerekiyor. Türkçe seyredemeyeceğim için çok sakin bir ortamda seyretmem ve kendimi iyice vermem gerek. Seyreden varsa yorumlarını yazabilirse iyi olur...
sonunda evet izledim yılan hikayesine dönmüştü 2 haftadır. Film hakkında çok yerde yazı ve yorum çıktı aynı şeyleri tekrarlamak istemiyorum. Sadece ya Steven Spielberg filmi olduğu için çok çok büyük bir beklenti ile izledim, ya çok efektli filmlere artık kendimizi fazla kaptırdık ya da sinemada seyretmediğim için bilemiyorum beklediğim etkiyi yaratmadı.Yine de güzel bir filmdi izlenmesi gerek. 8.5/10 diyorum

Kullanıcı avatarı
tarçın
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen tarçın » 26 Şub 2006, 16:12

Resim

''Harry Potter'' serisinin dördüncü filmi ''Harry Potter ve Ateş Kadehi-Harry Potter And The Goblet Of Fire'', uluslararası hasılatta 600 milyon dolar barajını geçerek ''tüm zamanların en çok izlenen beşinci filmi'' unvanını elde etti.
Sinema dünyasının önde gelen dergisi Variety'nin internet sitesinde yer alan habere göre, ABD dışındaki tüm ülkeler baz alınarak hazırlanan uluslararası hasılat raporları, ''Harry Potter'' yapımcılarının yüzünü güldürdü.
Filmin elde ettiği hasılatta 5 ülke aslan payını aldı. Film, Japonya'da 91 milyon, İngiltere'de 84 milyon, Almanya'da 62 milyon, Fransa'da 55 milyon ve Avustralya'da 26 milyon dolar hasılat yaptı.
Uluslararası hasılat sıralamasında ''tüm zamanların en çok izlenen filmi'' unvanını, 1.2 milyar dolarlık hasılatla halen ''Titanic'' elinde bulunduruyor. ''Titanic'' filmini, 750 milyon dolarlık hasılatıyla ''Yüzüklerin Efendisi-Kralın Dönüşü'' takip ediyor.
''Harry Potter ve Ateş Kadehi'', 2005 yılında en çok uluslararası hasılat elde eden film unvanını da taşıyor. Bu filmi 380 milyon dolarlık hasılatı ile ''Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap'' adlı yapım takip ediyor.

Kullanıcı avatarı
tarçın
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen tarçın » 26 Şub 2006, 16:27

Oscar heyecanı Hollywood'u sararken, 78. kez sahiplerini bulacak ödülleri birbirinden ünlü yıldızlar sahiplerine dağıtacak.
Törenin ana sunuculuğunu Amerika'nın ünlü komedi şovu sunucusu ve aktör Jon Stewart üstlenecek. ''The Daily Show with Jon Stewart'' adlı şovuyla tanınan sanatçı, ilk kez törenin sunucusu oluyor.
Amerikan Film Akademisi'nin resmi internet sitesi, törenin detaylarını ilan etti.
Buna göre, 78. Oscar ödülleri, 5 Mart 2006 tarihinde ünlü Kodak Tiyatrosu'nda sahiplerini bulacak. Tören, ABC televizyonu tarafından yıldızların kırmızı halıdan geçişlerinden itibaren naklen yayınlanacak.
Ünlü yıldız Jennifer Aniston, bu yılki törenin sürpriz sunucuları arasında yer alıyor. İlk kez Oscar töreninde ödül dağıtacak olan yıldız, son yıllarda beyazperdede yaptığı çıkışla isminden söz ettiriyor.
''The Hours'' filminde Virginia Woolf'u canlandırarak Oscar ödülü kazanan Nicole Kidman da gecenin sunucuları arasında yer alacak.
the daily show with jon stewart programı için bölüm başına 1.5 milyon dolar aldığını öğrendiğim bu da yetmezmiş gibi program sayesinde bütün emmy ve golden globe tarzı ödüllere boğulan ve de daha fazlasını istiyorum diyerek 78inci oscar odul torenini sunucak ve burda da bitmeyerek people dergisi tarafından yaşayan en güzel 50 insandan biri seçilecek. daha da önemlisi bütün bunları haklı olarak elde edicek.

Kullanıcı avatarı
tarçın
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen tarçın » 26 Şub 2006, 18:02

İki Oscarlı oyuncu Meryl Streep'in, İranlı kadın ressam Mukerreme Ganberi'yi canlandıracağı bildirildi.
İran'da Farsça yayımlanan Şark gazetesi, 4 ay önce vefat eden ressam Mukerreme Ganberi'nin hayatının beyaz perdeye aktarılacağını, filmde Ganberi'yi Hollywood yıldızı Meryl Streep'in canlandıracağını yazdı.
Ganberi'nin hayat hikayesinin anlatılacağı filmin imtiyaz haklarını Fox film şirketinin aldığı belirtilen haberde, şirket yetkililerinin Streep'in filmde oynamayı kabul ettiğini açıkladıkları kaydedildi.
Mukerreme Ganberi'nin oğlu Emirali Bolboli de ''annesinin yaşam öyküsünün sinemaya aktarılması için gerekli belgelerin toplandığını ve Hollywood'un önde gelen yazarları tarafından senaryolaştırıldığını'' söyledi.

Kullanıcı avatarı
tarçın
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen tarçın » 06 Mar 2006, 16:31

78. Oscar Ödülleri sahiplerini buldu:

EN İYİ FİLM : CRASH (Paul Haggis ve Cathy Schulman)
Resim

EN İYİ YÖNETMEN : Ang Lee - (Brokeback Mountain)
Resim

EN İYİ ÖZGÜN SENARYO : PAUL HAGGIS - BOBBY MORESCO (CRASH)

EN İYİ UYARLAMA SENARYO : BROKEBACK MOUNTAIN (Larry McMurtry, Diana Ossana)
Resim

EN İYİ KADIN OYUNCU : Reese Witherspoon – (Walk the Line)
Resim

EN İYİ ERKEK OYUNCU : Philip Seymour Hoffman - Capote
Resim

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU : Rachel Weisz - (The Constant Gardener)
Resim

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU : George Clooney - Syriana
Resim

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ : Dion Beebe – (Memoirs of a Geisha)
Resim

EN İYİ ŞARKI : HUSTLE & FLOW’dan "It's Hard Out Here for a Pimp"Söz ve Müzik: Jordan Houston, Cedric Coleman and Paul Beauregard
Resim

YABANCI DİLDE EN İYİ FİLM : Tsotsi (GÜNEY AFRİKA)
Resim

Ayrıca:

En iyi görsel efekt:King Kong filmi ile Joe Letteri, Brian Van't Hul, Christian Rivers, Richard Taylor

En iyi animasyon filmi: Wallece & Gromit The Curse of the Were-Rabbit filmi ile Steve Box, Nick Park

En iyi kostüm tasarımı: Memoirs of a Geisha filmi ile Colleen Atwood

En iyi makyaj: The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe filmi ile Haward Berger, Tami Lane

En iyi sanat yönetmeni: Memoirs of a Geisha filmi ile John Myhre, Gretchen Rau(set dekorasyonu)

En iyi film kurgusu: Crash filmi ile Hughes Winborne

En iyi ses kurgusu: Kin Kong filmi ile Mike Hopkins, Ethan Van der Ryn

Kullanıcı avatarı
S_T_A_L_I_N
RADYO.RUSYADAYIZ.biz
RADYO.RUSYADAYIZ.biz
İletişim:

Mesajgönderen S_T_A_L_I_N » 06 Mar 2006, 17:48

Ya neden biz bu Oscar odullerine sahip olamiyoruz..??okadarmi kotu film cekiyoruz :roll:

Kullanıcı avatarı
tarçın
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen tarçın » 07 Mar 2006, 11:51

bizim oscarda yarışabileceğimiz tek dal var o da yabancı dilde en iyi film kategorisi. Ama oraya da koca dünyadan kimbilir hangi filmler elenek geliyordur... kötü olduğu kadar çok güzel filmler de yapıyoruz elbette ama yeterli olmuyor demek ki. yani şimdi keloğlan karaprense karşı ile yarışmaya katıldığımızı düşünsene rezil olduk demektir :oops: ama babam ve oğlum gibi süper filmlerimiz de var. bu kategoride hangi kriterlere göre film seçiyorlar bilemiyorum.

Kullanıcı avatarı
Eastanbul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen Eastanbul » 07 Mar 2006, 23:21

Kurtlar Vadisi Moskova'ya Gelecekmis.

Dogrulugu Var Mi?

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir