Rusya'ya (Togliatti'ye) Yerleşmek...

Rusya'ya gelmeyi düşünenler, gelmeden önce soracak ve öğrenecek çok şey var.
aurelious
Yeni Üye
Yeni Üye

Rusya'ya (Togliatti'ye) Yerleşmek...

Mesajgönderen aurelious » 04 Ağu 2008, 15:38

Merhabalar. 2 sene önce tatilde tanıştığım bir kız var. bu süre zarfında kendisi çok kez İstanbul'a geldi. Şu an ciddi ciddi evlenmeyi düşünüyoruz. Ancak o Türkiye'ye yerleşmek konusunda kararsız. Bense uzun süredir yurtdışı planları yapıyordum. İstanbul'da çok iyi bir firmada güzel bir işim var. İyi derece de ingilizcem var. Ancak yine de Türkiye'de yaşamaktan sıkıldım açıkcası. Arkadaşımın yaşadığı şehir Togliatti. Sizce oraya yerleşsem rahat edebilir miyim? (maddi problem olmaz diye düşünüyorum örn. ayda 500 dolar kira getiren bir evim var istanbulda vs ayrıca çok olmasada ufak bir iş kuracak sermayem de mevcut) benim yerimde olsanız ne yaparsınız ? cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
efendy79
Moderatör
Moderatör

Re: Rusya'ya (Togliatti'ye) Yerleşmek...

Mesajgönderen efendy79 » 04 Ağu 2008, 22:18

Valla dostum hic rahatini bozma derim ben. İkinci belkide ucuncu sinif insan yerine konuluyoruz... :(
Знаешь ли ты любовь рыб, они не могут дотронуться до др друга, а всегда чуствуют любовь в своих сердцах. И я щас не могу дотронуться до тебя, потому что ты всегда в сердце моём.

Guce karsi gelemeyen adelet,Acizdir.

vedat_tlkr
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen vedat_tlkr » 18 Eki 2008, 17:56

SELAM BENIM KIZ ARKADASIMDA TOGLIAYIDE YASIYOR.BENDE ORAYA YERLESMEK ISTIYORUM EV PROBLEMIM YOK AMA SADECE IS KONUSUNDA ENDISELIYIM.BENDE INGILIZCE KONUSABILIYORUM AMA NE ISE YARAR ORADA BILEMIYORUM.2 KEZ ORADA BULUNDUM HOS SAKIN BIR YER (MOSKOVAYA GORE) AMA DEDIGIM GIBI IS KONUSU BENI KORKUTUYOR.... :?:

vedat_tlkr
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen vedat_tlkr » 25 Eki 2008, 12:52

senin Turkiyede paran yoksa ve amele sinifindaysan yine 3 hatta 4 sinif insan yerine konuluyorsun bunu unutma.ve hic kimse kendi ulkesindeki yabancilari sevmez;mesela almanyada turklerin ugradigi hakaret ve sidettin yuzde 10 una ancak rastlarsin burada ama dedigim dibi hic kimse kendi ulkesindeki yabancilari sevmez(turistler haric,cunku ulkeyi kalkindirirlar).o yuzden paran varsa Rusyada,Ameriakda en kotu ulkede bile kralsindir,cevren vardir ve sevilirsin.bosuna dememisler parasizadam bos adamdir diye...

Kullanıcı avatarı
efendy
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen efendy » 27 Eki 2008, 09:24

bak vedat kardesim efendy79 insan gibi bi cevap yazmis arkadasimiza ,sende yandan gelip satasma yapmissin yok paran varmi yarsa soyle yoksa soyle. Diye yazip devam etmissin.
1- SEN RUSYAYI BILIYOMUSUNKIDE BURA HAKKINDA YORUM YAPIYOSUN ???
2- PARA MESELESINE GELINCE EGER RUSYAYA GELIRSEN BEN KAZAN SEHRINDEYIM BENIM YANIMA GEL BEN SANA GOSSTERIM
3- HE BU ARADA TOLYATI BANA 3 SAAT UZAKLIKDA OLAN KOY GIBI BIR YER, SEHIR DIYEMIYORUM CUKKI TAM BI KOY, INSANLARININ YARISI DOLANDIRICI HIRSIZ,DIKKAT ET SENINKIDE SENI DOLANDIRMASIN :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mal kaybeden, birşey kaybetmistir, onurunu kaybeden birçok şey kaybetmiştir. Fakat cesaretini kaybeden herşeyini kaybetmistir.

vedat_tlkr
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen vedat_tlkr » 04 Kas 2008, 08:38

benim dolandirilacak hic birseyim yok ve ben koyde buyudum.su anda Moskovadayim efendi kardes Kazan bana koy bile degil otlak bir cayir gibi buradan.neyse ben dediklerimin hala arkasindayim paran yoksa hicbir yerde adam yerine konulmazsin ben sadece dogrulari yaziyorum.anlasilan seni cok dolandirmislar(bu arada istanbuldaki dolandiricilar dunyanin hic biryerinde yok sen merak etme).

persepolis79
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen persepolis79 » 29 Ara 2008, 17:49

Ave aurelius ;
Agustos ayında bu sorununu yazmissin, su anda ne asamadasin, bilmiyorum. Ama senin kosullardan ben de gectigim icin yazmak istedim. 2.5 yil araliklarla rusyada ve turkiyede gorustugum, hatta misira tatile gittigim kizla evlenme planlari yapiyorduk. Oncelikle turkiyeye gelmek istedi, fakat sonra vazgecti, musluman ulkelerde yasamayacagini soyledi. Daha sonra da sadece Rusyada yasayabilecegini, baska bir ulkeye tasinmak istemedigini soyledi. Ama, sevgi , ayni zamanda fedakarlik da gerektirir. Sen , ask ugruna tasinmayi goze almissin, ustelik iyi bir isin oldugu halde.
Birincisi , bu kriz sartlarinda isini birakip, oralara gitme- eger cok garanti ve en az seninkinden iyi sartlarda bir is imkani olmazsa. Eger daha iyi bir is imkani bulursan o baska tabii-senin icin kariyer olur. Amma, bu tur bir isi de moskova haricinde bir yerde bulamazsin. hele ki Togliatti de...
İkincisi, bu iliskiden cok emin misin ? Nisanlinin isi, seninkinden cok daha mi iyi de o gelmiyor, sen gidiyorsun ? Musterek bir hayat , fedakarlık yaninda , musterek rasyonel kararlar almayi gerektirir. senin yarin oarada bulacagin isten ayrilman gerekebilirse, senin yaninda olacak mi ?
Ucuncusu, nisanlinin bir yerlerde hala resmi bir kocasi ya da gorustugu eski bir sevgili olmasin ? ben de her ikisi de vardi, hepimizi de ayri ayri kullaniyordu .
Dorduncu olarak her milletten iyisi ve kotusu vardir, Turkiyede milliyetci, irkci, ummetci varsa, emin ol, oarada da irkci ve saldirgan milliyetciler var, cevrendekilere dikkat edersen , biraz da temkinli olursan hic bir sorun olmaz .
en iyi dileklerimle

umut
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen umut » 31 Ara 2008, 10:45

rusca yok sa zor yasam her konuda genede basarilar :wink:

endyy1
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen endyy1 » 26 Şub 2009, 03:34

yarımkaldı ... rusça bilmen şart togliattide ingilizce bilen sayısı az.rus kadınlarına pek güvenme her an altadabilir ve çabuk sıkılırlar iş bulurusun orada ama oturum ve çalışma izni almalısın

Kullanıcı avatarı
scream
Üye
Üye

Mesajgönderen scream » 26 Şub 2009, 18:41

endyy1 yazdı:yarımkaldı ... rusça bilmen şart togliattide ingilizce bilen sayısı az.rus kadınlarına pek güvenme her an altadabilir ve çabuk sıkılırlar iş bulurusun orada ama oturum ve çalışma izni almalısın

kabalik etmek istemiyorum buralarda ama goruncede sinirleniyorum 100 kere de burda dile getirdim arkadasim RUS KADAINLARINA PEK GUVENME ne demek burda yuzlerrce insan var rus kadiniyla evli neden birkac tane kasari butun insanlara maal ediyorsunuz unutmayin ki siz erkek olduktan sonra kadinin basinda o kadin kim olursa olsun sizi aldatmaz ama sen erkek olmassan Turkiyede karın seni aldatır... tamam mi tosunum

Tamam anliyorum seni buyuk kuyruk acin var boynuzluluk deneyiminle tecrubenle belki konustun butun bunlari ama madalyonun diger yuzude varr
Seref,Edep iledir.Soy ile degildir

onrkoc
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen onrkoc » 10 Tem 2009, 19:39

arkadaşar togliattiye 1-2 haftalık gezmek için gitmek istiyorum bana bilgi verebilirmisnz internette pek togliaati ile ilgili bilgi bulamadım yardım edersenz çok sevinirm..

Kullanıcı avatarı
moscow34
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesajgönderen moscow34 » 11 Tem 2009, 11:05

ben anlamıyorum nedir bu türk arkadaşlarımızın rusya sevdası,hadi iş için gelip bir hayat kuranları anlıyorumda,bir kız için gelmeyi nasıl düşünüyorsunuz? valla deli cesareti diyorum ben buna.şu anda ruslar bile kendine zor iş bulurken (eşimde dahil) siz nasıl düşüne biliyorsunuz rusyada çalışmayı? kaldıki anlattığınız yerler bizim hakkari merkez yada en ufak yerleşim birimi gibi yerler.
CEHALET MUTLULUKSA BİLGİ CEZADIR

Kullanıcı avatarı
MFSX
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen MFSX » 13 Tem 2009, 09:24

aurelious yazdı:Merhabalar. 2 sene önce tatilde tanıştığım bir kız var. bu süre zarfında kendisi çok kez İstanbul'a geldi. Şu an ciddi ciddi evlenmeyi düşünüyoruz. Ancak o Türkiye'ye yerleşmek konusunda kararsız. Bense uzun süredir yurtdışı planları yapıyordum. İstanbul'da çok iyi bir firmada güzel bir işim var. İyi derece de ingilizcem var. Ancak yine de Türkiye'de yaşamaktan sıkıldım açıkcası. Arkadaşımın yaşadığı şehir Togliatti. Sizce oraya yerleşsem rahat edebilir miyim? (maddi problem olmaz diye düşünüyorum örn. ayda 500 dolar kira getiren bir evim var istanbulda vs ayrıca çok olmasada ufak bir iş kuracak sermayem de mevcut) benim yerimde olsanız ne yaparsınız ? cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.
Arkadasim senin durumunda olan birkac arkadasa daha cevap yazmistim , ne yaptilar , su anki durumlari nedir bilemiyorum ama sana yazacaklarim da aynisi.. "Gel,gor ! yasayabileceksen eywallah".En azindan kiz arkadasin da kendisi gozlemlesin senin Rusya'da multu ve basarili olup olamayacagini.Zaten sana deger veren akli basinda birisi ise ya sana destek olup her konuda yardimci olacaktir ya da kalk Turkiye'ye gidelim diyecektir. Ben bu dedigimi yaptim ! 3 ay icin gelmistim ve niyetim 3 ayin sonunda alip O'nu Turkiye'ye goturmek ve hayatima dahil etmekti.Kiz arkadasimin ailesinin bana onyargisi ve tek cocuk-tek torun olmasi , o gunku saglik durumunun moral gerektirmesi uzerine "ben kaliyorum" dedim ve neleri arkamda biraktigimi soylemiyorum bile (baska bir baslik altinda bahsetmistim). Sonuca gelince : O onyargili aile simdi TURK yemekleri ogrendi artik evde yemek yapmamiza bile izin vermiyorlar :) Allah nasip ederse birkac hafta icinde OGLUMUZ dogacak ve bunun mutlulugunu hep birlikte paylasiyoruz :) Kultur cakismasini da ,Yabanci olmanin ozellikle Moskova'da beraberinde getirdigi dertleride birlikte paylastik..Ben hala Turkiye'den donerken aglamakli olsam da artik buraliyim bir sure icin..Benim aksime buraya gelip kisa sure icerisinde kiz arkadasina beddua edip geri donen arkadaslarimiz da oldu! Ama " herkesin hikayesi farkli !" sebepler farkli.. Ben "bir kiz icin buraya gelene sasiyorum" diyen arkadaslari da yadirgamiyorum ! ama genelleme yapilmasi bazen canimi sıkmıyor da degil..Lutfen! is bulamazsin,kizlar kotu gibi yorumlar yapmayin arkadaslar! Ukalalik olarak algilamayin ! ama 3 unv. mezunu , mesleginde profesyonel kisiyim hadi Allahtan baska birsey engel olsun is bulmama.. bu ulkede kayitli 145 milyon insan yasiyor ve biz sadece bizi ilgilendiren kadar insan ile muatabiz.." Kriz var sen buralari bilmezsin bos oturunca adamin canina okur Rusya , ama guveniyorsan kendine ve gelmendeki sebep olacak kisiye buyur gel " deyin ya ! nesi zor bunun ? Ben Moskova'dan baska biryerde yasamadim Rusya'da.Peterburg'u ve Kaluga'yi ve birkac kucuk sehri daha gordum ve benim duyduguma ve gozlemlerime gore buralarda yasamak Moskova'dan daha zevkli ve rahat.Kalbinin sesini dinle ama aklini ortbas etmesine de izin verme arkadasim..Saygilarimla..
Only God Will Judge Me !
Only God Will Judge Me !

серхат
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen серхат » 11 May 2017, 18:57

doğup büyüdüğüm şehri istanbulu ailemi işimi gücümü bıraktım ve bu şehire geldim (tolyatti)
zor da olsa burada eşimle evlendik
yazılanları okudum kaba taslak
bir çoğu arkadaş ön yargılı yazmış

rusçam o kadar az ki, evet eşiniz arkadaşınız olacak kişi size sahip çıkıp destek olacağına inanıyorsanız dünyanın öbür ucuna da gitseniz hiç bir lisanı bilmeseniz beş kuruş paranız kalmasa da
içiniz rahat olsun derim.

allah hepimizin yardımcı olsun derim saygılar herkese

inandığınız yolda umudunuzu kaybetmeyin

тольятти serhat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir