56 Nolu Moskova yatılı lisesi

Kreşler, Okullar, Üniversiteler. Rusya'da eğitim konusunda kafanıza takılan herşey.
Ozandonmez1996
Yeni Üye
Yeni Üye

56 Nolu Moskova yatılı lisesi

Mesajgönderen Ozandonmez1996 » 11 Oca 2012, 22:18

Arkadaşlar öncelikle merhabalar. Ben Türkiye'de 10. Sınıfa giden bir öğrenciyim ve liseyi Rusya'da bitirmek istiyorum ve araştırmalarımda böyle bir okul gördüm acaba bu okula girebilirmiyim nasıl başvuru yapabilirim.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Ozandonmez1996
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: 56 Nolu Moskova yatılı lisesi

Mesajgönderen Ozandonmez1996 » 06 Şub 2012, 19:41

Konu hala günceldir bilgilerinize

Kullanıcı avatarı
MFSX
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen MFSX » 07 Şub 2012, 09:48

Ozan'cim bence en guzeli ilgilendigin liseyi arayip yetkili birinden bir sekilde bilgi alman. Dikkat ettiysen daha kolay oldugu halde Rusya'da dil kursu ve universite icin bile yanit verebilen yok net olarak. Rusya'da yasayan ve forumda takilan abilerin ablalarin genelde calisan insanlar ;)
Only God Will Judge Me !
Only God Will Judge Me !

Kullanıcı avatarı
yunusemre
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen yunusemre » 07 Şub 2012, 10:54

Ozan arkadaşım dediğin okulda okuyabilmen için arkadaşında dediği gibi bu okulun yetkililerine ulaşarak doğru bilgiyi alabilirsin.İlaveten söyleyebileceklerim okula eğer Rus vatandaşı değilsen kabul edilebilirmisin?Eğer değilsen de kabul etseler bile vize ve registre sorununun olmaması hatta o okula yakın çevrede legal olarak ikametininin olması aranabilir.Tabi bunların yanında iyi düzeyde Rusca bilgisine sahip olmalısın yoksa imtihanlarını nasıl vereceksin eğer dil bilmiyorsan tabi...
Maraş harbine katılan bir Fransız Tabip yarbayın bir Türk gazeteciye 1939'da söyledikleri,

Topunuz tüfeğiniz yoktu. Fakat derme çatma kuvvetlerden teşkil ettiğiniz kıtalar ve şehrin ahalisi, dünyanın en muntazam silahlı ve galip ordusuna, bize karşı koydular. Kolsuz yaralıların, silahlarının namlularını dişleri ile sıktıklarını, kadınlarınızın omuzlarında cephane taşıdıklarını gördüm.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir