Voronejde okumayı düşünüyorum. (Voronej devlet üniversitesi)

Kreşler, Okullar, Üniversiteler. Rusya'da eğitim konusunda kafanıza takılan herşey.
candumann
Yeni Üye
Yeni Üye

Voronejde okumayı düşünüyorum. (Voronej devlet üniversitesi)

Mesajgönderen candumann » 23 Ağu 2010, 10:35

Merhaba arkadaşlar. Gelecek yıl üniversite hayatına atılacağım. Fakat üniversite eğitim için yurtdışını düşünüyorum. Maksatım eğlence, karı kız değil. Gerçekten okumak istiyorum. Fakat maddi durumumda o kadar iyi değil. Sigaram yok, alkolüm yok. Aylık giderim kaç olur bilmiyorum fakat ailemin aylık gönderebileceği miktar max 300tl. Gerekirse o parayı sadece mutfağa yatıracağım eğlenme, gezme tozma işi olmayacak.

Üniversiteyi biraz araştırdım. Bilgi edindim. Yıllık 1720$ şuanda. Yurt ise 360$. Bu kısımları çok uygun aslında. Şuanda Bilgisayar / Programlama okuyorum. Fakat bilgisayar olunca her dala elimi atmışımdır. Web / Grafik / Modelleme vs. vs. Yine üniversitedede bilgisayar ile ilgili bir alanda okumayı düşünüyorum.

Özet geç diyecek olursanız; Çok lüx bir maddiyata sahip değilim. Araştırmalarıma göre voronej benim için en uygun okul. Ben birde sizlere sormak istedim. Orada okuyan, yaşayan var mı? Yada başka tavsiyeleriniz, + ları - leri, yani sizde bir düşünceleriniz yazarsanız sevinirim :) İyi günler..
En son candumann tarafından 23 Ağu 2010, 15:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
yunusemre
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Re: Voronejde okumak düşünüyorum.. (Voronej devlet üniversitesi)

Mesajgönderen yunusemre » 23 Ağu 2010, 11:01

Arkadaşım inşaallah başarılı olursun eğitim hayatında.Rusya'nın taşra kesimlerinde eğitim ve hayat şartları uygun oluyor büyük kentlere gore.
Maraş harbine katılan bir Fransız Tabip yarbayın bir Türk gazeteciye 1939'da söyledikleri,

Topunuz tüfeğiniz yoktu. Fakat derme çatma kuvvetlerden teşkil ettiğiniz kıtalar ve şehrin ahalisi, dünyanın en muntazam silahlı ve galip ordusuna, bize karşı koydular. Kolsuz yaralıların, silahlarının namlularını dişleri ile sıktıklarını, kadınlarınızın omuzlarında cephane taşıdıklarını gördüm.

candumann
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: Voronejde okumak düşünüyorum.. (Voronej devlet üniversitesi)

Mesajgönderen candumann » 23 Ağu 2010, 15:15

yunusemre yazdı:Arkadaşım inşaallah başarılı olursun eğitim hayatında.Rusya'nın taşra kesimlerinde eğitim ve hayat şartları uygun oluyor büyük kentlere gore.
Teşekürler arkadaşım. İnşallah sizin hayatınızda istediğiniz gibi olur. Ben gitmeyi cok istiyorum ama hala şüphelerim var işte. :|

enigma
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: Voronejde okumayı düşünüyorum. (Voronej devlet üniversitesi)

Mesajgönderen enigma » 07 Ağu 2011, 23:37

Voronej Mimarlığı önerir misiniz arkadaşlar?Eğitimi nasıldır?

aliserefli
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen aliserefli » 27 Ağu 2011, 17:47

arkadaşlar bende seneye voroneh şehrinde okumayı düşünüyorum ama geçen gün nette bir haber okudum dazlaklar diye terör grubu voronezh şehri yakınlarındaymış ayrıca aylık harcama konusunda bana 400-500 tl dediler ama benim aklımda hala cevapsız sorular var

Qnur77
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Qnur77 » 29 Kas 2011, 21:57

Aynen bu dazlaklar ile ilgili olaylar beni korkutuyor bu tip örgütlerin hedeflerinde biz türk gencleri olabilirmiyiz?

birde voronezh üniversitesinin egitim kalitesi iyi mi acaba ?

rusya'da okumayı düsünüyorum fiyatlar uygun ailem en fazla tl bazında 800 TL yollayabilir gecinebilirmiyim bu para ile ?

birde novgorod,saratov,voronez bu üniv. arasında git dediginiz üniv. hangisi olur ?

(denklik vardı bu saydıgım üniversiteler'de ) yanılmıyorsam tabi.:)

Qnur77
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Qnur77 » 29 Kas 2011, 22:01

bu arada mimarlık okumak istiyorum yazmayı unutmusum..

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir