Rusya Mimarlık

Kreşler, Okullar, Üniversiteler. Rusya'da eğitim konusunda kafanıza takılan herşey.
Qnur77
Yeni Üye
Yeni Üye

Rusya Mimarlık

Mesajgönderen Qnur77 » 29 Kas 2011, 22:13

Öncelikle Herkese Merhaba.

Çok yararlı bir site olmus tesekkür ediyorum umarım tatmin edici bilgilere ulasırım sizler sayesinde.
Ben şu anda lise 4 ögrencisiyim ve son senem. Yapı ressamlıgı bölümünde okuyorum.
Rusya'da mimarlık düsünüyorum baslıkta da belirttigim gibi (önceligim moskova , dayım orada oldugu icin).

Mimarlık icin kaliteli eğitimi nerede alabilirim sizce deneyim etmis kisilerin bilgileri benim icin daha yararlı olacaktır.
Benim icin denklik ve okul harcları da önemli , ayrıca ailem bana TL bazında 800 TL yollayabilir(gerekirse part time calısabilirim).
Bu para ile gecinebilirmiyim sizce ve benimle beraber 2 arkadasımda gelecek .

Dedigim gibi ilk önceligim moskova'da okumak.
Nizhny Novgorod Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Devlet Üniversitesi , Voronezh, Saratov,Novgorod
bu üniversitelerde eğitim nasıldır ve denkliği var mıdır ?

Yardım ederseniz çok sevineceğim tesekkür ederim.

yukseloz
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: Rusya Mimarlık

Mesajgönderen yukseloz » 02 Ara 2011, 13:39

Denklik için YÖK ün internet sitesinden mail atman gerekiyor telefonda bilgi vermiyorlar bende ocakta Belgorod'a gideceğim henüz gitmememe rağmen 5 aydır çok sıkı bir şekilde bilgi alışverişi yapıyorum ve Belgorodda karar kıldım aylık 800 tl de rahatca yeter diye düşünüyorum

Qnur77
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Qnur77 » 02 Ara 2011, 14:47

senin gidecegin üniversitede denklik var mı?

nasıl birde arastırmalarına göre iyimi orası , mimarlık fakültesi var mı varsa denkligi var mı?

etkin
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen etkin » 02 Ara 2011, 19:08

ben de bu sene gidiyorum gec basvuru yaptığım için işlemler uzun surdu ama 2 gün sonra saratovda olacağım.ben de mimarlık okuyacagım ve yök un de denkliği var.ayrıca saratov da 250-300 dolar a geçinirsin 400 dolara faln rahatsın... en azından benim duydugum bu.ben de gsf iç mimarlığa hazırlandım gecen sene,olmadı mimarlık okumaya gidiyorum saratova...netten bi araştır saratovu

ejder123
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen ejder123 » 03 Ara 2011, 15:25

arkadaşlar bende St Petersburg düşünüyorum ama hiç bilgim yok. Biriniz bana kısa bir şekilde yaşamını ve okul (yurt) yaşamı hakkında bilgi verebilir mi ?

Qnur77
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Qnur77 » 03 Ara 2011, 22:25

Valla etkin saratov'a gidince deneyimlerini paylasırsan cok iyi olur benim icin.

bilen arkadaslar lütfen bildiklerini yazsın bir çok insana yardım etmis olacaksınız.

tesekkürler simdiden.

yukseloz
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen yukseloz » 04 Ara 2011, 02:59

http://www.bsu-turkey.com/ Bir incele istersen benim gideceğim okul agvali@gmail.com ismim Yüksel Özcan facebooktanda ekleyebilirsin sende bilgilerini yaz istersen

etkin
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen etkin » 06 Ara 2011, 22:31

2 gun sonra gidicem bi kac haftaya konuyla ilgili daha bilgili olurum seve seve yardim ederim ayipsin... :)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir