Arkadaşlar Nizhni novgorod hakkında biligi ltf.

Kreşler, Okullar, Üniversiteler. Rusya'da eğitim konusunda kafanıza takılan herşey.
azizemrahh
Yeni Üye
Yeni Üye

Arkadaşlar Nizhni novgorod hakkında biligi ltf.

Mesajgönderen azizemrahh » 08 Ara 2011, 23:33

önümüzdeki hafta Nizhni novgorod'a üniversiteye gidecem yaklastıkca heyecan artıyor bana yardımcı olurmusunuz sehir hakkında yasam hakkında bilgi lütfen ? :oops:
Bir gülüşün ateşiyle yakmasını biliriz ölümün önünde sigaramızı.

vladtyr
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: Arkadaşlar Nizhni novgorod hakkında biligi ltf.

Mesajgönderen vladtyr » 12 Ara 2011, 16:36

azizemrahh yazdı:önümüzdeki hafta Nizhni novgorod'a üniversiteye gidecem yaklastıkca heyecan artıyor bana yardımcı olurmusunuz sehir hakkında yasam hakkında bilgi lütfen ? :oops:
bi başlık açtm sizin gibi oraya gidnlerdn bilgi almk için ama alamadm. rusya-egitim-f9/kabul-edilebilme-t5706.html

lütfn şu konuya bi bakarmsn. bilgiye ihtiycm var acilen. acentelardn hiç güvn alamadm.

adri
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen adri » 15 Ara 2011, 16:38

Bende ocak 15-20 arası oradayım allah nasip ederse gittiginde ilk izlenimleri paylasırsan sevinirim :)

azizemrahh
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen azizemrahh » 16 Ara 2011, 13:02

yarın orada olacam :)

adri
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen adri » 18 Ara 2011, 18:33

İzlenimlerini bekliyorum kardeşim . benide bi heyecan sardı simdiden valla :D

azizemrahh
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen azizemrahh » 19 Ara 2011, 18:39

üniv on numara yurt sıcak rahat ama bir skme yaramazz dandik oda falan ama ortam güzel okul süper devamsizlik yaptın gibi biletini al rusyaya bay bay cek dön arkanı git :) okul derse cokk önem veriyor

civilman85
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen civilman85 » 20 Ara 2011, 08:30

öncelikle başarılar ve hayırlı olsun! eğer bir başlık açıp toplam maliyeti okula başlayana kadar ne kadar oldu ve bundan sonraki ortalama masraf konusunda bir bilgi verirsen, en azından Nizhni'de okumak isteyen arkadaşlara çok faydalı bir bilgi vermiş olursun.. cevabını yada başlığını bekliyoruz ))

azizemrahh
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen azizemrahh » 01 Oca 2012, 04:16

ortam güzel sakın bir yer dün club e falan cıktık nijide arkadas bulmak kolay vallah ruslar sıcak kanlı geldi bana clubte rahat rahat takılabılıyorsun okul ders ders ders 2haftadır buradayım rahatım bugunde yılbasıydı sokaklar güzeldi maliyet ise size göre degişir :) tabi bazı clublerde face knturol var rahatlıkla gectim sıkıntı yok rusca bilmedini anladıkları zaman yardımcı oluyorlar zatn bir yerde kaybolursan taksi cevir elini salla zaten hepsi duruyor lobacevki üniversitet de kapıya kadar bırakır :)

JonbeLaL
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen JonbeLaL » 06 Oca 2012, 13:35

Arkadaşım biraz daha bilgi verirsen iyi olur. Mesela okul nasıl, şehir nasıl, insanları nasıl, yabancılara karşı tavırları nasıl(kızlardan bahsetmiyorum), pahalı bir şehirmi, okulda türk varmı vs..? O bölgede ırkçılık fazla oluyomuş diye yorumlar gördüm bikaç yerde..Aslı nedir bilgin varmı? Okula yerleşene kadarki masrafları da yazarsan faydası olur bizlere

azizemrahh
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen azizemrahh » 08 Oca 2012, 16:05

arkadasım sabah 5 e kadar dısarda olduqum oldu her hangi bir ırkcılık görmedim burada görende olmamıs galıba kımse var demedi daha ilk ay harcaman cok olur ama diger aylar oturuyor düzen problem yok okul süper yurtta turk var okulda da türk var okul cok iyi egitim süper ama bazı bölgeler orada ırkcılık var diyorlar ama orası hem bize uzak hemde orada bir işimiz yok :) kimine göre şehir güzel kimine göre degil bana sorar isen güzel yer volga falan şimdi yarısından daha daha fazlası donmus süper görüntü var :) he bide ödevimm cok arada girip yazarım ulasmak isteyen yada bu ay gelen falan varsa mail adresime ulasın yanınıza en önemli getirmeniz gerekenleri söyleyim azizemrahh@hotmail.com onlıne olurum büyük bir ihtimal

JonbeLaL
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen JonbeLaL » 13 Oca 2012, 20:11

UNN'i ve şehri biraz araştırdım internette. Çok fazla pozitif yorum var ve bu benim için belirleyici bir göstergedir bu şehri seçmem için. Seçeneklerimin arasında Saratov da olsa da buraya gayet olumlu bakıyorum. Şimdi ben burda hazırlık okumayı düşünüyorum sadace, Torfl almak için. Sonrası belli olmaz. Öncelikle gidip 1 sene oraları görmek istiyorum, ondan sonra kesin karar vermeyi daha uygun görüyorum.
Başvuru hakkında kafamı karıştıran bişey var. Sanıyorum başvuru formunu yollarken, formla birlikte doktor raporu, diploma vs yollamak gerekiyor. Doğrumu bu?
İkincisi; hazırlık fakültesi fiyatları nekadar? 2.150$ diye gördüm biyerde. Bu fiyat doğrumu?
Oraya danışmanla giden arkadaşlar danışmanlardan memnumusunuz? Tavsiye edebiliceğiniz güvenilir biri varmı? Danışmanlara güvenmiyorum fakat başvuru-kayıt-kabul vs prosedür bilmiyorum. Mecbur ihtiyacım olucak heralde.

Aslında ayrıntılı bir şekilde tüm süreci açıklayabilicek biri varsa ondan rica ediyorum bir zahmet... Danışmanlara bel bağlamak istemiyorum

JonbeLaL
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen JonbeLaL » 13 Oca 2012, 20:21

Bir de kendini "Rusya üniversiteleri resmi temsilcisi" diye tanıtan biri var internette, ismini vermiyeyim. Bu kişi kimdir, necidir, güvenilir biri midir merak ediyorum..

azizemrahh
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen azizemrahh » 27 Oca 2012, 21:55

arkadaslar bende danısman sirketi ile geldim ama size gelmeyin derim burada cok iyi bir abimiz var 8 yıldır burada bütün işleri halladiyor ve danısmanların aldıgı paranın 5de 1 i alıyor ve bütün işler daha hızlı gelişiyor özele gelirseniz konusuruz isterseniz sormak istediginiz ssoruları o kişiye sorar mail adresini sie ulastırırımmm

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir