Rusyaya okumak için gelicek arkadaşlar kesinlikle okuyun...

Kreşler, Okullar, Üniversiteler. Rusya'da eğitim konusunda kafanıza takılan herşey.
Can Anıl
Yeni Üye
Yeni Üye

Rusyaya okumak için gelicek arkadaşlar kesinlikle okuyun...

Mesajgönderen Can Anıl » 11 Ara 2011, 15:14

İLk önce rusyada okumak istediğinizden kesinlikle emin olun...
Rusyaya gelmeden önce kesinlikle rusca kursuna gidin..
buraya gelirken yanınızda kesinlikle sözlük ve türkce acıklamalı dil bilgisi kitabı getirin..
İnsanları her ne kadar iyi olsada yabancılara karşı ön yargılılar ama bunda haklılarda..
burda bazı insanlar insanlığa yakışmayan davranışlar segiledikleri için ön yargılı davranıyorlar...
okul yurtlarında bazı problemlerle karsılasabilirsiniz.. kendinizi ifade edemediğiniz takitrde sizlere inanmaya bilirler.. bazı tecrübeler yaşanılarak öğrenilir..
Ama siz burda kimseye karışmazsanız kimsenin karısına kızına asılmazsanız büyük bir problem yaşıyacağınızı sanmıyorum.. Sormak istediğiniz sorular olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya calısırım.. Bende henüz 3 aydır rusya belgorod dayım inşaat mühendisliği okuyorum..
Rusça gercekten zor dil. Rusca rusyada öğrenilir ama genede bir alt yapınızın olması burda size cok büyük bir avantaj ben hiç bir alt yapı yapmadan geldiğim için pişmanım ruscayı öğreniyorum ama gercekten cok zor oluyor... sizlere tavsiyem gelmeden önce cok iyi düşünüp karar vermeniz..
cünkü bir cok arkadasım geldi ve türkiye ye geri döndü gercekten yurtdışında yaşamak zor
ve son olarak banka hesabı actırmanız ve paranın size türkiyeden direk hesabınıza yatırılması uygun olur diğer türlü western ünion la para alabiliyorsunuz ve buda ortalama 180 tl den 30 tl kesiyorlar yani artı bir masraf o yüzden rusyaya gelmeden önce kesinlikle bütün hazırlıklarınızı cok iyi yapın....

azizemrahh
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: Rusyaya okumak için gelicek arkadaşlar kesinlikle okuyun...

Mesajgönderen azizemrahh » 11 Ara 2011, 16:07

kardesim bende hafta içi gelecem rusya 'ya ama bir sorum olacak yurda laptopumu getirsem mi birsey olur mu ? bide türkiyeden para göndermek için en kolay ne yapmaları lazım ?
Bir gülüşün ateşiyle yakmasını biliriz ölümün önünde sigaramızı.

civilman85
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen civilman85 » 11 Ara 2011, 16:47

laptopunu getir birşey olmaz. Türkiye'den para transferi için güvenilir 2 yol var. Western union 5 % civarında kesiyor. Ancak Türkiye'deki herhangi bir bankamatik kartını burda kullanabilirsin. Bankadan bankaya komisyon oranları değişebiliyor. Ortalama 3 %. Western union, yani rus banka şubelerini 7/24 açık bulamayacağın durumlar olabilir. Ancak bankamatik kartının 7/24 heryerde çalışacağından daha avantajlıdır. Ayrıca western unionla yok şifreyi al yok ismim doğru mu? yok pasaportun yanında mı gibi vs vs dertlerin olmaz. Bence kesin çözüm TR bankamatik kartını kullanmaktır. Daha uygun, güvenilir ve ekonomik bir çözüm varsa, arkadaşlar paylaşırsa ben de o yolu tercih etmek isterim. Kredi kartından para çekemeyebilirsin. En iyisi mevduat hesabının bağlı olduğu bankamatik kartının kullanmaktır. Ayrıca western union ve diğer para transferi araçlarının yıllık bir limiti var 5000 euro gibi.
Özetle her yerde her zamanTR bankamatik kartı en iyi alternatiftir.

azizemrahh
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen azizemrahh » 11 Ara 2011, 16:49

tsk cok saqol ya peki yurtlar falan nasıl internet sorunu olurmu bide megafonu tercıh edermısın ?

civilman85
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen civilman85 » 11 Ara 2011, 17:02

yurtlar konusunda bir bilgim yok, ama tahminince Türkiye'yle paralellik gösterir. İnternet içinde şehirden şehire değişkenlik gösteriyor. Şehir merkezine yakın yerlerde 3G bağlantısının olduğu yerlerde usb modemli interneti tavsiye ederim. Megafon bazı yerlerde iyi çekmeyebiliyor. Beeline,megafon ve MTS yaygın alternatifler. Kotasız 3G internet 1000 ruble yaklaşık 30-35 dolar yada 60 tl civarında. Gittiğin yerde sorarsın kullananlara hangisi iyi çeker diye.

azizemrahh
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen azizemrahh » 11 Ara 2011, 17:03

tsk cok sagol

Can Anıl
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Can Anıl » 11 Ara 2011, 23:08

arkadaşlar yurtlar gidiceginiz üniversiteye baglı kimisi cok kötü kimisi güzel yurtlarda sigara alkol içmek yasak belirli giriş çıkış saatleri var o saatler dısında girip cıkamazsınız..
belirli kuralları var.internet problem olabiliyor 3g kullanabilirisiniz..

azizemrahh
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen azizemrahh » 12 Ara 2011, 02:05

gidecegim yer Nizhniy Novgorod aranızda orada bulunan var mı ?

Kullanıcı avatarı
MFSX
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen MFSX » 12 Ara 2011, 06:34

Can Anıl ; aferin sana abicim ! daha gecen gun yazmistim ogrenciler pek yazmaz foruma diye , sen hizir gibi yetistin Rusya'da ogrenim gormek isteyenlerin imdadina :) ti molodec !
Only God Will Judge Me !
Only God Will Judge Me !

Can Anıl
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Can Anıl » 12 Ara 2011, 09:57

:lol: abi öğrenciler gelirken yanlarında kitap fln getirsinler bizim gibi öle cıkıp gelmeinler birisi bana deseydi kitap fln getir diye ben getirirdim mesela ama hiç aklıma gelmedi :D

Can Anıl
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Can Anıl » 12 Ara 2011, 10:11

by-hacked@live.com msn adresim soruları olan arkadaslar eklesin..

vladtyr
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen vladtyr » 12 Ara 2011, 16:35

rusya-egitim-f9/kabul-edilebilme-t5706.html

allah aşkına bilginiz varsa şuraya bişyler yazın lütfen.

azizemrahh
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen azizemrahh » 12 Ara 2011, 22:58

kardesim hızır gibi yetişti :) cokk tsk

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir