Moskova Devlet Üniversite (Lomonosov)

Kreşler, Okullar, Üniversiteler. Rusya'da eğitim konusunda kafanıza takılan herşey.
strash
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: Moskova Devlet Üniversite (Lomonosov)

Mesajgönderen strash » 30 Oca 2009, 23:35

Bilgisayar teknolojileri programlama mezunuyum,önlisans mezunu oldum ve şimdi de lisans eğitimi için rusyada eğitim almak istiyorum,bölümüme uygun hangi üniversiteler var,ayrıca lisans eğitimi için gerekli olan şartlar nelerdir yardımcı olursanız çok sevinirim...

sonyamarmeladov
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen sonyamarmeladov » 15 Eyl 2010, 20:27

ben psikoloji bölümü okuyorum. yüksek lisansı da mdu da yapmak istiyorum. merak ettiğim not ortalamasının en az kaç olması gerekiyor ve başvuruyu nasıl yapmam gerekiyor. beni bilgilendirirseniz çok sevinirim

semih
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen semih » 27 Şub 2011, 01:43

arkadaşlar ben zonguldakta 2 yıllık inşaat okuyorum bu YIL son dönemim ve deli gibi yurt dışında üniversite arıyorum en son rusyaya baktım çok uygun ve cazip geldi ama istediğim bilgyi alamadm..herkes bişiler sormuş ama kimse dgs ile geçişten falan bahsetmemiş ben inşaat mühendisliğine geçiş yapmak istiyorum..MOSKOVA DEVLET ÜNV. DGS İLE ÖĞRENCİ ALIYOR MU????? Moskovadki inşaat mühendisliğinin türkiyedeki denklik durumu nedir?

cevaplarsanız sevenirim şimdiden teşekkürler..

Tonyukuk
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Tonyukuk » 21 Mar 2011, 02:45

Aranıza yeni katıldım. O kadar güzel bilgiler var ki forumda mutlaka ilgilenen birileri için faydalı şeyler çıkmıştır. Yalnız sormak istedğim konu ile ilgili birşey bulamadım. Ben hali hazırda 2007 senesinde Türkiyedeki bir devlet Ünv. den mezun oldum. O gündür bugündür işten arta kalan vakitlerimde yabancı dile ağırlık verdim. İnglizcemi ilerlettim ve bir yıl kadar bir süre de Rusça özel ders aldım. Gramerimde ufak tefek hatalarım olsa da geneli itibari ile özünü iyi kavradım. Daha doğrusu Hocamın başarısı diyebilirim. Ancak iş yoğunluğum nedeniyle kursu bırakmak zorunda kalmıştım. Yakın bir zamanda da işimden ayrıldım. Tahmin edebilirsiniz Ünv Mezunu yabancı dil bilenlerin iş bulamaması ya da işinde yükselememesi gibi bir sorunu var bu ülkede... Öyleki bu bozuk psikoloji adamı isyan ve yaşadığı yerden soğumaya kadar götürüyor malesef...

Benim sormak istedğim husus;

Üniversite mezunu olarak Moskova Devlet Ünv de hazırlık sınıfına katılabilir miyim? Katılabilirsem eğer bunun şartları nelerdir? Bir sitede son diplomaya ait transkript istendiğini gördüm. Ünv diplomasının apostilli kopyası yeterli değil midir? Yurtların durumlarının feci şekilde berbat olduğunu duymuştum. Ama bu sadece bir duyum. Buna rağmen bir aile yanında konaklama imkanım hazırlık sınıfı boyunca mümkün müdür? Tüm bu sorularımı giderdikten sonra başvurumu şahsen mi yoksa bir firma aracılığı ile yapmam gerekiyor? Güvenebileceğim, beni yarı yolda bırakmayacak bildiğiniz bir firma var mıdır?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

dbnamal
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen dbnamal » 08 Nis 2011, 19:46

merhana arkadaşlar. ben ukraynada hazırlık fakültesinde okuyorum. lisansımı moskova devlet üniversitesinde yapmak istiyorum. acaba moskova devlet üniversitesi buradaki hazırlığı kabul ediyor mu ?
ve eğitim ücretlerini öğrenebilir miyim ?

eddcans29
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen eddcans29 » 21 Nis 2011, 23:08

merhaba arkadaşlar ben lise son sınıf öğrencisiyim deneme sinavlarım iyi türkiyede bi çok iyi yer gelir büyük ihtimalle ama msu dunyada 70. yani türkiyedeki her üniversteden daha iyi bir de avrupanın her yerinde iş imkanım olur o yüzden orayı düşünüyorum yardıma ihtiyacım var üniverstenin internet sitesinden bakıyorum fakültelere türkiyeden farklı galiba mühendislikler yazmıyor matematik mekanik fakültesi var mühendislikler onun altında mı eğer öyleyse tam olarak hangi mühendislikler var önce bi kaç yıl ortak matematik mekanik dersleri görülüp sonra mı mühendislik seçiliyor sistem tam olarak nasıl mühendislik eğitimi kaç yıl oranın en iyi mühendisliği hangisi mühendislik okuyacak çok öle gezip para harcamıcak birine eğtim bedeli yurt yeme içme vs tüm masrafları yıllık ortalama ne kadara patlar parttime iş rahat bulunuyor mu üniverstenin eğtimi gerçekten çok iyi mi orda türkler için hayat zor mu ve söylemek istediğiniz her şey... lütfen paylaşır mısınız acil!

ATeS
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen ATeS » 07 Haz 2011, 18:34

dbnamal yazdı:merhana arkadaşlar. ben ukraynada hazırlık fakültesinde okuyorum. lisansımı moskova devlet üniversitesinde yapmak istiyorum. acaba moskova devlet üniversitesi buradaki hazırlığı kabul ediyor mu ?
ve eğitim ücretlerini öğrenebilir miyim ?

Dostum aynını bende denedim tam garanti vermiyor hiç kimse.Rusyada bi öğrenci buldum o okulla görüştü.Okulun dediğine göre seni tekrar Rusça sınavına ve hazırlık sınıfını bitirdiğinde oldugun sınavlara tabii tutacaklar (mat.fiz.chercheniya vs.) bu sınavları geçersen 1.sınıftan başlayabilirsin.(ama ben tam olarak güvenemedim ve vazgeçtim) En iyisi ukrayna emin ol.Bide Ukraynada hangi şehirdesin?

ydidim
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen ydidim » 08 Tem 2011, 23:48

ben aspiranturaya basvurmaya geldim. ancak bisuru problem cikardilar. velhasil bir aylik zaman yetmedi. simdi ise ticari vize almak istiyorum. uc aylik ama nasil yapacagimi bilmiyorum. ayrica benim burada tanidiklarim var onlar biz davetiye verebiliriz diyorlar ama kendileride bilmiyorlar. su okul isinde Allah rizasi icin bana yardim edece kimse yokmu moskovada? temmuz ayinin 18 ine kadar buradayim. sonra trye giris cikis yapacagim. birde ev tuttum. (chertanovskaya) iki odali 1250 (35000 ruble) dolar istiyorlar. sizce fiyat pahalimi? yani anlastimda daha girmedim. burda universita isleri ne kadar karmasikmis. kardesler yardiminizi bekliyorum.

utianos14
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen utianos14 » 14 Eki 2011, 21:02

Herkese Merhaba!

arkadaşlar şu an sanat ve tasarım fakültesi müzik bölümünde okumaktayım.Kendi alanımın dışı olmasına rağmen ,başka bölümlerde yüksek lisans yapabilirmiyim? mesela sosyolojide ya da Rusça Filolojide okuma şansım var mı? yani lisans eğitimim rus dili üzerine olmadı ,fakat yüsek lisans için filolojide okuma şansım var mı? (rusça bilgim orta seviyede)
eğer mümkün ise ne gibi şartlar var? Torfle sertifikası gerekli mi? genel olarak yüksek lisans seçeneklerim neler olur ?

yardımlarınızı bekliyorum!

teşekkürler

Qnur77
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Qnur77 » 29 Kas 2011, 21:40

bu üniversite'de mimarlık bölümü var mı ?

eğer var ise yıllık fiyatını ogrenebilirmiyim tesekkürler.

NihALLL
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen NihALLL » 31 Ara 2011, 18:20

selam arkadaşalar ben rusyada üni okumak istiyorum harçlar ne kadar bilgisi olan yardımcı olabilir mi? mümkünse orda okuyanlarda yorum yaparsa çoookkkk memnun olurum . :wink:

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir