Moskova Devlet Üniversite (Lomonosov)

Kreşler, Okullar, Üniversiteler. Rusya'da eğitim konusunda kafanıza takılan herşey.
Kullanıcı avatarı
simgece
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen simgece » 11 May 2007, 14:05

MOSKOVA DEVLET UNİVERSTESİ- MOSKOVSKIY GASUDERSTVENIY unıverstet - MOSCOW STATE UNIVERSTY

Kullanıcı avatarı
loups
Yeni Üye
Yeni Üye

slm

Mesajgönderen loups » 13 May 2007, 16:23

musnun sayfasindaki basvuru formunu nereye gondericez mail mi aticaz nasil olucak..... :idea:

Kullanıcı avatarı
loups
Yeni Üye
Yeni Üye

slm

Mesajgönderen loups » 15 May 2007, 01:44

mgudaki muhendislik bolumleri neler bilen yokmu

strshade
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

Mesajgönderen strshade » 30 Haz 2007, 22:05

elektrik elektronik ya da bilgisayar mühendisliği olarak bir bölüm yokmu lomonosov da acaba ve denkliği varmı

Kullanıcı avatarı
Erkin
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Mesajgönderen Erkin » 01 Tem 2007, 01:15

Denklik konusunu YÖK'e danışmalısınız. http://www.yok.gov.tr/denklik/denklik.htm

Evet söylediğiniz bölümler var MGU'da.
http://RUSYADAYIZ.biz
Genç ve hep genç kalanların RUSYA PORTALI

bocuss
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen bocuss » 17 Tem 2007, 17:57

ya merhaba ben rusya tıp eczacılık veya muhendislik fakultesi okumak istiyorum...ama denkliği var mı türkiyede bilmiyorum... bu arada ay bulmul kimsecikler girmemiş buraya...umarım cvp alırım...denkliği olan üniversite ve bölüm soruyorum arkadaslar bilenler yardımcı olursa sevinirim...

Kullanıcı avatarı
Erkin
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Mesajgönderen Erkin » 22 Tem 2007, 19:12

Burdan kim cevap verse yanlış olur. Onu YÖK'e soracaksınız.

Flamboyant
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Flamboyant » 24 Tem 2007, 15:16

Ben MGU'da Uluslararası İlişkiler Master'ı yapmak istiyorum fakat burslu gitmeyi düşünüyorum. Bu konuda beni aydınlatabilirmisiniz acaba?

Kullanıcı avatarı
Erkin
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Mesajgönderen Erkin » 27 Tem 2007, 15:18

MGU'da Uluslararası İlişkiler bölümü yok.

Flamboyant
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Flamboyant » 29 Tem 2007, 10:45

MGU'da World Politics diye bir bölüm var sanırım, MGIMO'da ya da St.Petersburg, Voronej vs'de nasıl Uluslararası İlişkiler Master'ı yapabilirim peki? Bunu sormamdaki amacım prosedürün nasıl işlediğini öğrenmek çünkü Ankara'daki Rusya Büyükelçiliği beni burslu olarak gönderecek. Benim öğrenmek istediğim bir diğer şey de alanımda yapacağım master'ı hangi Rus şehrinde yaparsam daha faydalı olacağı.. Rusya'nın çeşitli bölgelerinde bulunan arkadaşlardan bu konuda bana yardımcı olmalarını rica ediyorum. :)

Kullanıcı avatarı
Erkin
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Mesajgönderen Erkin » 04 Ağu 2007, 16:11

Evet MGU'da Dünya Politikaları adı altında bir bölüm var.

Ancak Uluslararası İlişkiler dendiğinde konunun uzmanı MGIMO 'dur. Adı üzerinde Moskovskiy Gosudarstvenniy Institut Mejdunarodnih Atnaşeniy MİD Rassiya.. Yani Rus Dışişleri Bakanlığı Moskova Uluslararası İlişkiler Enstitüsü.

Şehir tavsiyesi istemişsiniz. Uluslararası İlişkiler tabiiki bir ülkenin başkentinde okunmalıdır. Moskova

knyaz_stanislaw
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

Re:

Mesajgönderen knyaz_stanislaw » 23 Oca 2008, 03:16

strshade yazdı:elektrik elektronik ya da bilgisayar mühendisliği olarak bir bölüm yokmu lomonosov da acaba ve denkliği varmı
Erkin yazdı:Denklik konusunu YÖK'e danışmalısınız. http://www.yok.gov.tr/denklik/denklik.htm

Evet söylediğiniz bölümler var MGU'da.
Arkadaşlar denklik meselesi için şöyle yapacaksınız;Yök danışma bürosunu arayıp gitmek istediğiniz üniversitenin adını belirteceksiniz.Eğer telefondan ulaşamıyorsanız faksla bilgi isteyeceksiniz.ama denklik her sene ve üniversiteye göre ,bölüme göre değişiyor.Tıp vb alanlarda seçim yapacak arkadaşlara kolay gelsin diyorum :wink:
Знаешь ли ты любовь рыб, они не могут дотронуться до др друга, а всегда чуствуют любовь в своих сердцах. И я щас не могу дотронуться до тебя, потому что ты всегда в сердце моём.

sven4001
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: Moskova Devlet Üniversite (Lomonosov)

Mesajgönderen sven4001 » 17 Şub 2008, 11:32

selamlar novgorod devlet universitesinde okumaktayım ve moskova devlet universitesine yatay gecis yapmak istiyorum bu mumkun mu sartlari nelerdir...

Kullanıcı avatarı
S_T_A_L_I_N
RADYO.RUSYADAYIZ.biz
RADYO.RUSYADAYIZ.biz
İletişim:

Mesajgönderen S_T_A_L_I_N » 17 Şub 2008, 16:19

bence siz bu konu hakkinda Moskova devlet universitesiyle bir baglantiya gecin.Buradan sartlarina dagir kesin bir sonuc alamassiniz

ama sunu soyliyebilirimki bu mumkun.. :wink:

neverdom
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen neverdom » 28 Mar 2008, 22:42

arkadaşlar ben çok ciddi olarak seneye öğrenimimi lomonosov da yapmayı düşünüyorum..economics okumayı düşünüyorum ama business admin. de olabilir karar vermedim henüz...acaba daha önceden ya da şu anda öğrenimini bu üniversitede yapan biri varsa bana msnden veya icq dan ya da gtalkdan hiçfarketmez bi 20 dksını ayırabilir mi gerçekten bazı şeyleri sormam lazım emin olmak için..günün hersaati uygunum konuşmak için..

benim bu üniversiteye gitmek isteme sebebim össden düşük puan aldığımdan değil geçen sınavda 350 civarı bi puan almıştım istediğim yer olmamıştı bu sene tekrar hazırlanıyorum..tek isteğim lisans öğrenimimi en iyi şekilde tamamlamak..ve rusça öğrenmek :)..

bunun dışında herkesin yararlanması için sormak istediğim bi kaç şey var

1-)bu üniversite için verdiğim yıllık 10000 dolar öğrenim ücretine değecek bi eğitim alabilecek miyim ?
2-)yurtlar nasıl yurt ücretleri ortalama ne kadar?yurtlardaki sistem ve yerleştirme nasıl işliyor internet var mı ?
3-)herkes moskovanın pahalı bi şehir olduğunu söylüyor doğrudur..bana 400 dolar para yeter mi cep harçlığı olarak..bu parayla sürünür müyüm ortalama bi hayat mı yaşarım nedir bunu merak ediyorum..
4-)ben bu okula başvurduğumda kabul edilme ihtimalim nedir geri çevrilme durumum var mıdır varsa tahminen ne kadardır ve neye göre geriçevirirler (bütün gerekli şartları pasaport askerlik lise diploması fotoğraf sağlık testleri ücret vs. hepsini düzgün bir biçimde teslim ettiğimi varsayıyorum)
5-)lütfen bu üniversitede okuyan biri benle konuşsun :)...

şimdiden çok teşekkürler vereceğiniz bilgiler için ...iyi akşamlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir