Belgorod Devlet Üniversitesi

Kreşler, Okullar, Üniversiteler. Rusya'da eğitim konusunda kafanıza takılan herşey.
Selooo
Yeni Üye
Yeni Üye

Belgorod Devlet Üniversitesi

Mesajgönderen Selooo » 05 Nis 2007, 01:01

Bu okul hakkinda bilgi sahibi olan var mi? yeni ama çok güzel bir okulmuş. Adamlar türkçe internet sitesi bile yapmışlar...Bide rusça eğitiminde geçen sene 2. sırada diye duydum...bilgi sahibi olan varsa yada orda okuyan bir arkadaş lütfen izlenimlerini bizimle paylaşsın... :idea: :idea:

Kullanıcı avatarı
Erkin
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Mesajgönderen Erkin » 06 Nis 2007, 18:42

Temkinli yaklaşınız.

Türkçe olan sitede ayrıca Rusya'nın en iyi ikinci üniversitesi olduğuda iddia ediliyor. Yok öyle bir şey.

Tabii bunu yazan üniversitenin kendisi değil buraya Türkiye'den öğrenci göndererek para kazanma derdinde olan bir vatandaş. Adı Emrah Hakan AGAN.

Siteyi sanki sokaktaki bir adam yapmış. Cümle kurmaktan aciz bir adam... Ciddiyetsizlik diz boyu.

Üniversite bu ciddiyetsizliğe nasıl alet olmuş, nasıl seyirci kalmış bu duruma anlamak mümkün değil.

Gene aynı sitede şehrin nüfusu şişirilmiş. Bu da yetmemiş üstüne birde söyle bir şey ekleme ihtiyacı duyulmuş: "Yapılan analizler doğrultusunda bayan nüfusun yoğunlu erkeklere oranla 5 kat daha fazladır. Genç nüfus oranı yaşlı nüfusa oranla daha fazladır."

Gelin burada okuyun bu memlekette kız bol demek istiyor heralde.

Üniversite'nin Türkiye resmi web sitesi olduğu iddia edilen sitede şehirdeki disko barların isimleri bir bir sıralanmış, resimleri koyulmuş ve şöyle denmiş: "Şehirde bulunan bir çok çeşitli yerlerin (diskolar, barlar, kafeler, restoranlar v.b.) sayısının fazla olması ve boş vakitlerin bu tür yerlerde güzelce geçirilebilmesi,"

Bakın Rusya hakkında ne yazılmış: "Bir zamanların en büyük topraklarına sahip olan CCCR'in dağılmasının ardında kurulan ve hala dünya topraklarının 1/7'sine sahip bir ülkedir Rusya."

CCCR de nesi? Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin orjinal adını Krill harfleriyle yazmaya çalışmış ama becerememiş. CCCP olmasın o sakın? :) Onun yerine SSCB yazıladabilirdi. Bunun harici cümlenin ne kadar anlamlı ve güzel olduğunu fark etmişsinizdir :)

Üniversitenin Türkiye temsilcisi Emrah Hakan AGAN'ın birde alt temsilcileri varmış.. Ayrıca sitede alt temsilci olmak isteyenlere yönelik bilgilerde bulunmakta. Acenta girişi adı altında birde bölüm bulunmakta. Resmi üniversite sitesi olduğu iddia edilen site yeni açılmış, küçük turizm acenta sitesini andırıyor.
http://RUSYADAYIZ.biz
Genç ve hep genç kalanların RUSYA PORTALI

Selooo
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Selooo » 08 Nis 2007, 23:00

evet haklısın galiba ben bunların çoğunu farketmemiştim, yardımcı olduğun için teşekkürler

okay
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: Belgorod Devlet Üniversitesi

Mesajgönderen okay » 31 Tem 2008, 01:08

arkadaslar bu hakan denılen herısle ben aynı evde bıle kaldım 3 senede o okulda okudum oraya gıdınce fıatlar hep degısır bu adam dolandırıcının karaktersızın bı en ıyı ben tanırım onu aman dıkkat gıtmek ısteyn varsa unv kendısı fax ceksın benden demesı sakın kendısı bıle ogrencı degıl turıst vızesıyle yasıyor orda 3 rublenın hesabını yapan herkezın kız ark asılan unv hocaların bıle sevmedıgı bırı dıkkattttttttttttttttt

tolga35
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen tolga35 » 12 Eyl 2008, 00:35

sevgili arkadaşlar.ben 2 yıllık elektrik yüksek okul mezunuyum.ve ı yıl hazırlık okuyup 3.üncü seneden devam edeceğim bir üniversite aramaktayım.rusya büyük yer ve türkiyeli öğrenci arkadaşlardan elektrik mühendisliği veya otomasyon mühendisliği için yardım istemekteyim.görüyorumki bazı art niyetli arkadaşlar tarafından mağdur edilen çok arkadaşımız var.bunların olması son derece beni üzmekte.sizlerden ricam bana bu konuda niyeti has olan arkadaşların yardımı.insanlar idealleriyle birlikte büyürler ve büyüktürler.bu ideallerin gerçekleştirilmesine baltalayanların nasıl bir ruh yapısında olabileceklerini düşünmek bile istemem.ilgilenenlerin charlioff@hot a bilgi vermelerini beklemekteyim.herkeze başarılar

sweetnovember
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen sweetnovember » 06 Kas 2008, 18:36

ŞEBNEM AKI KARAOĞLU bu isme dikkat arkadaşlar profesyonel bir dolandırıcıdır. Haftada bir cep telefon numarasını değiştirir, yurtdışına eğitime yolluyor sözde ama önden alır parayı herşey biter. birdaha ne para ne kendisini zor görürsünüz. Antalyadan gitmek isteyenlere duyurulur tuzağa düşmeyin!!! önceki ismi HİT DANIŞMANLIK tı. Şu anda OCEAN ismi ile çalışıyor. bir ara MAVİ EDU antalya şubesiydi. Tatlı dilli güler yüzlüdür ama profesyoneldir konusunda (dolandırıcılık yani) alacaklı listesi epey kalabalık demedi demeyin.

josef_06
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen josef_06 » 16 Kas 2008, 14:16

arkadaslar ılk basta herkese selam.rusyada egıtım konusuna gelınce rusyada bır unıversıteye basvurmak ıcın öss belgesı gerekmıyor yada turkıyede öss yı kazanmanız gerekmıyor.lıse dıplomanızla bıle unıversıteye basvurabılıyorsunuz.benım 4 tane arkadsım rusya belgorod teknolojı bolumunde okuyor ayrıca bı ısı bızde yapmaya basladık.su an okulda okuyan ogrencılerımızde bulunmaktadır. rusya da egıtım hakkında daha detaylı bılgı edınmek ısteyen yada aklına takılan soruları sormak ısteyen arkadslar benımle ırtıbata gecebılırler. msn adresım: josef_1881@hotmail..com

josef_06
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen josef_06 » 19 Kas 2008, 13:08

STORK TOURS YURT DISI EGITIM.RUSYADA EKONOMIK UCRETLERLE RUSCA ÖGRENMEYE HAZIRMISINIZ? STORK YURT DISI EGİTİMİ
3 AYLIK DİL EGİTİMİ 2875 $ 6 AYLIK DİL EGİTİMİ 3525 $
BU ÜCRETLERE DAHİL OLAN HİZMETLER:Kurs+Konaklama+Davetiye+Vize+Sigorta+Tüm Transfer Giderleri+Evrak Tercümesi+Moskowa Gezisi+Danışmanlık+GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ. Tüm Masraflar Dahil
STORK YURT DIŞI EGİTİM
MEŞRUTİYET CADDESİ 11/1 SEMA HAN KIZILAY/ANKARA
TEL :0312/425 10 52
FAX :0312/425 60 06
E MAİL :info@storktours.com
YESARİ YUSUF ÖZCAN:0506 309 07 97
MSN ADRES:josef_1881@hotmail.com
ACENTAMIZ TÜRSAB A (TÜRİZİMCİLER BİRLİGİNİN ÜYESİ) OLUP A GRUBU SEYAHAT ACENTASIDIR.SİRKETİMİZ 5 YILDIR FALİYET GÖSTERMEKTEDİR.DALINDA UZMANDIR.

yukseloz
Yeni Üye
Yeni Üye

Re:

Mesajgönderen yukseloz » 12 Eyl 2011, 23:30

Erkin yazdı:Temkinli yaklaşınız.

Türkçe olan sitede ayrıca Rusya'nın en iyi ikinci üniversitesi olduğuda iddia ediliyor. Yok öyle bir şey.

Tabii bunu yazan üniversitenin kendisi değil buraya Türkiye'den öğrenci göndererek para kazanma derdinde olan bir vatandaş. Adı Emrah Hakan AGAN.

Siteyi sanki sokaktaki bir adam yapmış. Cümle kurmaktan aciz bir adam... Ciddiyetsizlik diz boyu.

Üniversite bu ciddiyetsizliğe nasıl alet olmuş, nasıl seyirci kalmış bu duruma anlamak mümkün değil.

Gene aynı sitede şehrin nüfusu şişirilmiş. Bu da yetmemiş üstüne birde söyle bir şey ekleme ihtiyacı duyulmuş: "Yapılan analizler doğrultusunda bayan nüfusun yoğunlu erkeklere oranla 5 kat daha fazladır. Genç nüfus oranı yaşlı nüfusa oranla daha fazladır."

Gelin burada okuyun bu memlekette kız bol demek istiyor heralde.

Üniversite'nin Türkiye resmi web sitesi olduğu iddia edilen sitede şehirdeki disko barların isimleri bir bir sıralanmış, resimleri koyulmuş ve şöyle denmiş: "Şehirde bulunan bir çok çeşitli yerlerin (diskolar, barlar, kafeler, restoranlar v.b.) sayısının fazla olması ve boş vakitlerin bu tür yerlerde güzelce geçirilebilmesi,"

Bakın Rusya hakkında ne yazılmış: "Bir zamanların en büyük topraklarına sahip olan CCCR'in dağılmasının ardında kurulan ve hala dünya topraklarının 1/7'sine sahip bir ülkedir Rusya."

CCCR de nesi? Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin orjinal adını Krill harfleriyle yazmaya çalışmış ama becerememiş. CCCP olmasın o sakın? :) Onun yerine SSCB yazıladabilirdi. Bunun harici cümlenin ne kadar anlamlı ve güzel olduğunu fark etmişsinizdir :)

Üniversitenin Türkiye temsilcisi Emrah Hakan AGAN'ın birde alt temsilcileri varmış.. Ayrıca sitede alt temsilci olmak isteyenlere yönelik bilgilerde bulunmakta. Acenta girişi adı altında birde bölüm bulunmakta. Resmi üniversite sitesi olduğu iddia edilen site yeni açılmış, küçük turizm acenta sitesini andırıyor.

Erkin bey ben biraz araştırdım sizin bu yazdıklarınızla çelişir bir çok nokta gözüme çarptı sıralayayım bunları
1. Emrah Hakan Agan ı kötülemişsiniz ne kadar tanıyorsunuz bilmiyorum fakat benim Belgorod üniversitesinde okuyan arkadaşlarım var emrah bey vasıtası ile giden onlardan aldığım bilgiler doğrultusunda Emrah bey gayet yardımcı olmuş kendilerine
2. site gayet anlaşılır ve okulun orjinal sitesinde Yabancı temsilciliklerde Emrah Hakan Agan ismi gayet açık görülmekte buda bence gübenilirlik açısından gayet yeterli
3. 3 rublenin hesabı yapılıyor denmiş bence bunda bir sorun yok herkes ekmeğinin peşinde bir nevi ticaret emek harcıyorsan karşılığını tam almalısın
Netice olarak bende Emrah Hakan Agan vasıtası ile işlemlerimi hallettim ilgi ve alakası için kendilerine teşekkür ederim
Meyve veren ağaç taşlanır

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir